Programi

KATEGORIJA – A / ZBOROVSKI DIRIGENTI (tri etape)

 

I. KVALIFIKACIJE

PETEK, 12. 3. 2020, ob 11:00

Vaja z Vikro, vokalno skupino Glasbene matice, Trst (dirigentka Petra Grassi)
 
Največ 8 udeležencev. 

Vsak udeleženec najprej dirigira obvezno skladbo (brez vaje) in z zborom 12 minut vadi skladbo za vajo.

 

Lista skladb:

 

Obvezna skladba:

Pavle Merkú (1927-2014):
TRE CANZIONCINE za SSAA a cappella,
- Ghirin, ghirin, gaia
- Ciamie
 - Canzonetta

Skladba za vajo:

Tine Bec (1993):
DELIVER ME, O LORD (maša za rajne) var. za SSAA-div a cappela - 2019,
1 nagrada natečaja za nove skladbe Aegis carminis 2019

Ed. Astrum

 

ll. POLFINALE

PETEK, 12. 3. 2020, ob 16:30

Vaja z Akademskim pevskim zborom Maribor (dirigentka Tadeja Vulc)
 Največ 5 udeležencev.

Vsak udeleženec najprej dirigira obvezno skladbo (brez vaje) in z zborom vadi 20 minut dve od treh skladb, izbranih z žrebom.

 

Lista skladb:

 

Obvezna skladba:

Lojze Lebič (1934):
ČAS (Jakob Šešerko) var. za SATB a cappella - 1980/2016

Ed. Astrum

 

Skladbe za žreb:

Ambrož Čopi (1973):
 
DEČEK S SONČNICO za SATB-div a cappella – 2019

 Ed. Astrum 

 

Nana Forte (1981):
KRIŽEM KRAŽ (Kajetan Kovič) za SATB-div a cappella – 2012

Ed DSS

 

Matej Kastelic (1994):
JE PENSE, DONC JE SUIS (citati R. Descartesa, J. J. Rousseaua, J. Lockea) – 2019

©APZ Maribor

 

 

 

lll. Finale

SOBOTA, 13. 3. 2020, ob 16:00

1. DEL - Vaja s Komornim zborom KGBL /Konservatorija za glasbo in balet Ljubljana (dirigent Ambrož Čopi)

(Brez žirije in publike)

3 udeleženci. 

Vsak udeleženec ima na voljo 60 minut za vajo (brez žirije) za pripravo obvezme skladbe in dveh od šestih skladb, izbranih z žrebom.

 

Lista skladb: 

 

Obvezna skladba: 

Tadeja Vulc (1978):
SINE SOLE NIHIL SUM (besedila iz sončnih ur) za SATB-div a cappella - 2019
©Tadeja Vulc

 

Skladbe, izbrane z žrebom:

Marijan Gabrijelčič (1940–1998):
VETRI V POLJU (Srečko Kosovel) za SATB-div a cappella - 1965
IDSS/JSKD

 

Uroš Krek (1922–2008):
MLINI ŽIVLJENJA za SATB-div a cappella - 1984
Ed. IDSS/JSKD 

 

Alojz Srebotnjak (1931– 2010):
IZSELJENCI (prekmurska ljudska/Oton Župančič) za SATB-div a cappella - 2002
Ed. Astrum

 

Damijan Močnik (1967):
SPASENIYE SODELAL za SATB-div a cappella - 2020
Ed. Astrum 

 

Črt Sojar-Voglar (1976):
BOGORODITSE DEVO za SSAA TTBB a cappella - 2020
Ed. Astrum

 

Andrej Makor (1987)
POMILUIY MYA za SATB-div a cappella- 2020
Ed. Astrum 

 

 

 

 

SOBOTA, 13. 3. 2020, ob 20:00 

2. DEL – javni koncert z istim zborom 

Vsak udeleženec izvede obvezno skladbo in dve skladbi izbrani z žrebom, ki jih je pripravil popoldanski na vaji s Komornim zborom KGBL.

 

 

 

 

KATEGORIJA – B / Zborovodje mladinskih zborov (ena etapa)

 

SOBOTA, 13. 3. 2020, ob 11:00

Vaja z Mladinskim pevskim zborom Glasbene šole Koper (dirigentka Maja Cilenšek)
Največ 6 udeležencev. 

Vsak udeleženec najprej dirigira obvezno skladbo (brez vaje) in z zborom vadi 20 minut dve od šestih skladb, izbranih z žrebom.

 

Lista skladb:

Obvezna skladba: 

Uroš Rojko (1954):
SONČNICE (Svetlana Makarovič) za SSAA a cappella - 1983, Ed. ZKOS

Skladbe za vajo:

Marij Kogoj (1892–1956):
CICIFUJ (Fran Žgur)
KAJ NE BILA BI VESELA (Anica Perne)
SVETI JURIJ (Fran Žgur)
iz zbirke OTROŠKE PESMI, Ed. Zveza slovanskih učiteljskih društev v Italiji, Trst 1924

 

Tine Bec (1993):
EKATE PEKATE za SA in klavir - 2019, Ed. Astrum

Andrej Makor (1987):
TICE (Tone Pavček) SAA in klavir - 2017, Ed. Astrum 

Samo Vovk (1989) in Barbara Grahor (1994):
VSEVEDA SOSEDA (Saša Vegri) za SAA in klavir - 2019, Ed. Astrum